Het concept blijft hetzelfde: de nabijheid van de vismijn wordt vertaald in dagelijks verse vis. Daarnaast worden een aantal uitstekende streekproducten uit de polders geserveerd. Dit alles in combinatie met de gastronomisch touch van Chef Christophe en Tom, 2 oudgedienden van Hotelschool Ter Duinen, is dit uitgemond in een vermelding in de Gault Millau en het verwerven van een Toque Blanche.
Uw nieuwe gastvrouw Ann zal, gesteund door ons team: Nathalie, Linda, Dimitry en Chems, nog meer dan vroeger inzetten op service en sfeer.
De Bistro verwelkomt u met de glimlach!
Prijs / kwaliteit =ok Eten is super lekker Bedi...
Prijs / kwaliteit =ok Eten is super lekker Bediening vlot, vriendelijk en niet te stijf Voor herhaling vatbaar
eten en drank prima ; ontvangst en bediening...
eten en drank prima ; ontvangst en bediening was prima
We hebben lekker gegeten maar het was geen...
We hebben lekker gegeten maar het was geen topgastronomie. De bediening was heel erg vriendelijk.
Lekker eten, vriendelijke bediening. Een aanrad...
Lekker eten, vriendelijke bediening. Een aanrader!
Le cadre style ancien. Accueil chaleureux....
Le cadre style ancien. Accueil chaleureux. Menu resto day de qualité. Avec possibilité de choisir un autre plat dans la carte.
Le menu était parfait et excellent...
Le menu était parfait et excellent
Vriendelijke ontvangst. Na bestudering van...
Vriendelijke ontvangst. Na bestudering van de kaart toch a la carte gegeten, lees genoten en dat alles overgoten met een voortreffelijke wijn. Kortom, absolute aanrader!
Bediening, smaak, tussentijden: allemaal top!...
Bediening, smaak, tussentijden: allemaal top!
Prijs/ kwaliteit is meer dan OK! Attentvolle...
Prijs/ kwaliteit is meer dan OK! Attentvolle en vriendelijke bediening